ADÓSZÁMUNK: 1889 4051 - 1 - 18

forrás: Nyugat.hu

Hat első, három második és négy harmadik helyezést zsebeltek be.

A hétvégén Pécsett rendezték meg a XX. Jubileumi Pécsi Shotokan Karate Európa Kupa elnevezésű Nyílt karate versenyt. Megyénket a „Leo” Karate-do SE hét fővel és a Sakura Karate SE egy fővel képviselte. A vasiak összesen 6 arany-, 3 ezüst- és 4 bronzéremmel tértek haza.

A 7 éves Takács Klaudia a 8-9 éves korosztályban indult, ahol kata (formagyakorlat) versenyszámban 2. helyen végzett, kumite (küzdelem) versenyszámban pedig összevont korcsoportban a 10-11 évesek között 3. helyen zárt.

Kondics Levente a 10-11 éves korosztályban kata és kumite versenyszámban is a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

nyugat201505

Kajdacsy Viktória, Tóth Virág, Németh Dóra, Gál Róbert (edző),Gál Enikő, Páthy Szilvia, Takács Klaudia, Németh Zsuzsanna

fotó: nyugat.hu

A 14-15 éves korosztályban kata versenyszámban Tóth Virág a dobogó tetejére állhatott fel, míg őt követte a második helyen Kajdacsy Viktória, a harmadikon pedig Németh Dóra.

A 18-22 éves korosztályban kata versenyszámban Gál Enikő a dobogó tetejére állhatott fel, míg Németh Zsuzsanna a 23-34 éves korosztályban lett első. Kumite (küzdelem) versenyszámban az összevont kategóriában Zsuzsanna végzett az első helyen, Enikő pedig ezüstérmes lett.

A Kajdacsy Viktória, Németh Dóra és Tóth Virág alkotta trió a csapat kata versenyszámban szerezte meg az első helyet.

A 35 év feletti korosztályban kata versenyszámban Páthy Szilvia Sakura SE versenyzője (edzője: Katona Péter) szintén aranyéremmel zárt.