ADÓSZÁMUNK: 1889 4051 - 1 - 18

Forrás: Vaol.hu

Szép eredményekkel tértek haza az angol fővárosban rendezett nemzetközi karateversenyről a Leo Karate-do SE sportolói.

A Seiwakai International Championship elnevezésű nyílt nemzetközi karateversenyen a szombathelyi Leo Karate-do SE öt sportolója képviselte a vasi színeket. A rendezvény érdekessége volt, hogy az egy korosztályba nevező fiúkat és lányokat a kata (formagyakorlat) versenyszámban összevonták. A 12–13 éves korosztályban katában Kovács Ákos harmadik helyen zárt. A 14–15 évesek mezőnyében Somogyi Dávidnak nem kedvezett a sorsolás, első meccsén a későbbi győztestől vereséget szenvedett.

Balról: Somogyi Dávid, Kovács Ákos, Somogyi Laura, Gál Róbert (edző), Kajdacsy Viktória és Gál Enikő

A 16–17 éveseknél Kajdacsy Viktória az elődöntőben alulmaradt, a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Somogyi Laura a döntőig jutott, ahol ellenfelét magabiztosan múlta felül, így aranyérmet szerzett. A 18 évnél idősebb korosztályban Gál Enikő első ellenfelét legyőzte, ám második meccsén kikapott, így harmadikként zárt. A kumite (küzdelem) versenyszámokban viszont kevesebb babér termett a vasi karatékáknak, nem sikerült érmet szerezniük.

– Összességében elégedett vagyok tanítványaim teljesítményével, ám egy kicsivel több összpontosítással még jobb eredmények is születhettek volna – értékelt Gál Róbert edző.