header

Forrás: Vaol.hu

Szombathely - Remek Vas megyei eredmények születtek a hagyományos Goju Kupa nyílt nemzetközi karateversenyen.

A Leo Karate-do SE az elmúlt hétvégén rendezte meg az Aréna Savariában – immáron 14. alkalommal – a Goju Kupa elnevezésű nyílt nemzetközi karateversenyt.

A megmérettetésen 10 ország, 23 klub közel 160 versenyzője mérhette össze tudását, kata (formagyakorlat), kumite (küzdelem) illetve az utánpótlás versenyzők kiírt szivacskumite (szivacsküzdelem) kategóriákban. Vas megyét négy egyesület, a „Leo” Karate-do SE, a Tápláni Karate SE, a Karate Do Klub Szombathely és a Karate Do Klub Kőszeg képviselte.

Fotó: Leo Karate-do SE

A vasiak összesen 8 arany-, 12 ezüst- és 10 bronzérmet szereztek. Csapatösszesített pontversenyében pedig a házigazda Leo Karate-do SE szerezte meg az első helyet.

Vasi eredmények;

I. korcsoport fiú kata:

2. Paksa Botond (Leo), 3. Czibók Tamás (Leo).

II. korcsoport fiú kata:

1. Rozmán Dániel (Leo), 2. Bencsics Bulcsu (Leo), 3. Paksa Botond (Leo).

III. korcsoport fiú kata: 2. Kovács Ákos (Leo).

V. korcsoport fiú kata: 2. Kondics Levente (Leo), 3. Gerebics Márton (Leo).

IX. korcsoport fiú kata: 2. Czinder Levente (Leo). X-XI. korcsoport fiú kata: 3. Laski Dániel (Karate Do).

I-II. korcsoport fiú kumite: 1. Paksa Botond (Leo).

II. korcsoport fiú kumite: 2. Paksa Botond (Leo), 3. Rozmán Dániel (Leo).

III. korcsoport fiú kumite: 3. Kovács Ákos (Leo). VI. korcsport fiú kumite: 3. Takács Róbert (Leo).

X. korcsoport fiú kumite: 2. Laski Dániel (Karate Do).

XII. korcsoport fiú kumite: 1. Habda Zsolt (Táplán).

SZK1 (szivacskumite) korcsoport fiú kumite: 1. Rigó Vince (Leo), 2. Friedrich Barnabás (Leo).

SZK3-SZK5 korcsoport fiú kumite: 2. Vajda Kilián (Kőszeg).

SZK9-SZK11 korcsoport fiú kumite: 1. Bencsics Bulcsu (Leo)

IX. korcsoport lány kata: 2. Németh Dóra (Leo), 3. Kajdacsy Viktória (Leo).

XII-XIII. korcsoport lány kata: 1. Gál Enikő (Leo).

II. korcsoport lány kumite: 2. Takács Klaudia (Leo).

IV. korcsoport lány kumite: 3. Dávid Boglárka (Leo).

XII. korcsoport lány kumite: 1. Gál Enikő (Leo).

SZK4-SZK6 korcsoport lány kumite: 2. Kovács Nóra (Leo).

SZK8 korcsoport lány kumite: 1. Kondics Boglárka (Leo), 3. Molnár Csenge (Leo).